Hakkımda

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Aydın Erdemir Hakkımızda

1996 yılında İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimime başladım. 2002 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl katıldığım Tıpta Uzmanlık Giriş Eğitimi Sınavı’nda Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’ne girmeye hak kazandım.

2008 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaya başladım. 1 sene boyunca İzmir Aliağa Devlet Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştım. 2009 yılında katıldığım Yandal Uzmanlık Sınavı’nda İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Kliniğinde yan dal ihtisası almaya hak kazandım. İhtisasımın sonunda başarılı bir sınav sonrası 2012 yılında görevime Yenidoğan Uzmanı (Neonatolog) olarak devam etmeye başladım.

2012- 2014 yılları arasında Adana ve Adıyaman illerinde görev yaptım. İlk olarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, daha sonra Adıyaman Üniversitesinde Yenidoğan Uzmanı olarak mecburi hizmetimi tamamladım.
2014 – 2015 yıllarında İzmir Şifa Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptım. 2015 yılında Doçent Doktor unvanını aldım.

2016 yılında Şifa Üniversitesindeki görevimden ayrıldım ve 1 yıl boyunca İzmir’in Alsancak ilçesinde kendi özel kliniğimde görev yaptım.
Bu süreçten sonra yaklaşık 8 ay Kocaeli Özel Konak Hastanesinde Yenidoğan ve Çocuk Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra; hali hazırda çalıştığım İzmir Alsancak Özel Kent Tıp Merkezinde görev yapmaya başladım.

Çocuklarımız, bizim geleceğimiz. En aydınlık en umut verici yarınlarımız. Onlarla doğdukları andan itibaren birlikte olmak, onların büyümelerine tanıklık etmek ve bu süreçte sağlıklarını hep daha iyiye taşımak en kutsal amacım. Tıp eğitimi almaya karar verdiğim ilk günlerden bu yana tek bir amaç doğrultusunda çalışıyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığını iyileştirmek, onları daha sağlıklı ve mutlu geleceklere taşımak için Tıp alanındaki tüm yenilikleri takip etmeyi ve en güncel bilgilerle mesleğimde ilerlemeyi sürdürüyorum.